معرفی لوله داربست های رایج در ایران

معرفی لوله داربست های رایج در ایران


معرفی لوله داربست های رایج در ایران

لوله داربست های رایج در ایران تشکیل شده از لوله های با قطره 48 میل یا 1.1/2اینج که در بازار به نام لوله داربست 6متری که در وزن های 18/5 کیلویی الی 14 کیلویی موجود می باشد که در شکل ظاهری باهم برابر بوده ولی در قطر ورق باهم تفاوت پیدا می کند.

 

لوله داربست های رایج در ایرانقیمت این لوله ها با توجه به وزن آنها تغییر میکند برای تشخیص انواع آن در لوله های نو می توان از کولیس یا ترازو استفاده کرد که با ترازو آنها را وزن کرده و با توجه به وزن آن نوع آن مشخص می شود و با کولیس با اندازه گیری ضخامت ورق اگر2/3 میل باشد 14 کیلویی و اگر 12/5 باشد 17/5 کیلویی می باشد ضخامت های بالاتر که وزن بیشتری دارند .

توصیه میشود برای کارهایی که وزن زیادی تحمل نمی کنند و احتیاج به بازو بست شدن زیاد ندارند و در یک جای ثابت استفاده می شود از لوله 14 کیلویی با ورق2 استفاده شده و برای کار کردن مداوم وکارهایی که نیاز به نصب موقت دارند از لوله داربست  17/5کیلویی استفاده شود چون با استفاده فراوان زود کج و منحنی نمی شود.

در مورد لوله های سنگین تر نیز به علت مرقوم به صرفه نبودن و سنگینی که باعث خستگی پرسنل می گردد سعی شود استفاده نشود .

کلا در مورد کارهایی که بار زیادی تحمل می کنند این نوع لوله ها مناسب می باشد .

برای انجام کارهای داربستی این لوله ها را به ابعاد مختلف برشی می دهند اما شرکت های داربستی به علت بهینه کردن جای دپو معمولا این لوله ها را به طول های 6متری , 3متری ,2متری , 1/5متری و نیم متری برش می دهند و برای اندازه های مختلف با اتصال این لوله ها به ابعاد دلخواه می رسند.

مثلا اگر طول 4/5 متری لازم باشد یک لوله 3متری و یک لوله 1/5 متری را به هم متصل  می کنند.

توصیه برای خرید لوله دست دوم هیچگاه از ترازواستفاده نکنید چون به علت خاک گرفتگی و آشغال های درون لوله هیچ گاه نوع دقیق مشخص نمیشود.

تولید شده :توسط تیم تولید محتوای نارون وب

Leave a CommentLorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit

loading