قیمت روز لوله داربست

قیمت لوله داربست

قیمت لوله داربست

قیمت لوله داربست با توجه به قیمت آهن آلات در هر شرایطی متغییر است. اجزا تشکیل دهنده داربست، لوله داربست، بست داربستی و اتصال هستند. لذا دانستن قیمت های این اجزا برای استفاده از داربست مفید خواهد بود. با توجه به متغیر بودن قیمت آهن آلات در اینجا اقدام به قرار دادن قیمت روز لوازم داربست می نماییم.

قیمت روز لوله داربست 98/04/17

[table id=25 /]
[table id=23 /]

لوله داربست دست دوم

سوالی که برای بسیاری مشتریان بوجود می آید، اینست که آیا می توان برای پروژه از لوله داربست دست دوم استفاده نمود، یا بهتر است لوله نو تهیه شود.

جواب اینکه استفاده از لوله داربست دست دوم هیچ اختلالی در ایمنی پروژه بوجود نمی آورد. فقط در هنگام خرید باید توجه شود که لوله داربست دست دوم با ضخامت 2.5mm و وزن  17.5 کیلوگرم خریداری شود.

قیمت لوله داربست

بست داربست دست دوم

همچنین استفاده از بست داربست دست دوم نیز مشکلی در اجرای پروژه بوجود نمی آورد.

لیکن قبل از خرید آن باید چک شود که پیچ های بست هرز نباشد. همچنین بیش از حد زنگ زده بودن پیچ داربست نیز مشکل ساز خواهد بود.

ولی اگر در حد کمی زنگ زده باشد می توان با قرار دادن آنها داخل گازوئیل زنگ زدایی نمود.

آزمودن کیفیت بست داربست

برای اینکه بدانیم چگونه بست داربست با کیفیت خوب تهیه کنیم، می توان آن را به یک لوله داربست بسته و توسط آچار شروع به سفت نمودن پیچ های آن بیش از حد معمول نمود.

در صورتیکه در طی سفت نمودن پیچ ها، برگه بست یا پیچ آن شکست آن بست دارای کیفیت مناسبی نمی باشد. ولی در صورتی که در اثر فشار بست، لوله داربست تغییر شکل داد و دچار لهیدگی شد، اما اتفاقی برای بست نیفتاد بست دارای کیفیت مناسب است.

لوله داربست

لوله داربست معمولی در ابعاد 5cm در 600cm می باشد، که ضخامت فلز آن 2.5mm  است. لوله داربست با این مشخصات دارای 17.5kg وزن می باشد. البته می توان از لوله های با وزن کمتر و یا بیشتر نیز جهت داربست بندی استفاده کرد. ولی استفاده از لوله داربستت با وزن کمتر باعث می شود که به علت ضعیف بودن، لوله ها به تدریج تغییر شکل بدهند و کج شوند.

همچنین استفاده از لوله های بیش از 17.5kg چندان توصیه نمی شود، زیرا به علت وزن زیاد عملیات نصب آن برای استادکاران دشوار خواهد بود. لوله های با وزن بیش از 17.5kg فقط برای پایه های زیرین داربستهای مرتفع و برج بندی توصیه می شود.

loading